Sveiki!
Norėdami pamatyti šio puslapio turinį, naudokite kitą naršyklę. Rekomenduojame naudoti Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge arba Safari.

Europos pr. 32 (II a.), Kaunas, LT-46326, Lietuva


+370 37 302 450
info@elko.lt

2021-aisiais metais „ELKO Group“ pasiekė naujų finansinių aukštumų ir gavo 44 mln. USD grynojo pelno

Rinkos sąlygų ir tiekimo grandinės komplikuotumas atvėrė įmonei „ELKO Group“ daugiau galimybių padidinti pelno maržą.
  • Apyvarta – 2191 mln. USD (1852 mln. EUR), t. y. 0,3 % daugiau nei praėjusiais metais;
  • Bendrojo pelno marža – 7,2 %, t. y. 1,3 procentinio punkto daugiau nei praėjusiais metais;
  • Bendrasis pelnas – 158,7 mln. USD (134,2 mln. EUR), t. y. 22,2 % daugiau nei praėjusiais metais;
  • Grynasis pelnas – 44,4 mln. USD (37,5 mln. EUR), t. y. 28,7 % daugiau nei praėjusiais metais.
2021-aisiais, antraisiais ištisais Covid-19 pandemijos paspartintos skaitmeninės transformacijos metais, ELKO grupė juto stabilią ir didelę svarbiausių IT ir plataus vartojimo elektronikos produktų rinkos segmentų paklausą, o pasiūla išliko sudėtinga dėl susidariusio komponentų ir gamybos pajėgumų trūkumo ir įtemptos logistikos iš Tolimųjų Rytų. Nepaisant to, ši iššūkių teikianti aplinka sukūrė daug galimybių padidinti pelningumą ir įmonei „ELKO Group“ tai lėmė 22,2 % bendrojo pelno augimą, palyginti su 2020 metais, o dėl atsargaus sąnaudų bazės valdymo grynasis pelnas padidėjo 28,7 % – iki 44,4 mln. USD (37,5 mln. EUR).

„2021-aisiais niekas nebuvo lengva. Rekordinio dydžio rezultatus padėjo pasiekti įtemptas darbas ir lankstumas, kuris yra pagrindinė sėkmės priežastis. Lankstumo reikia užtikrinant gaminių pasiekiamumą, ieškant logistikos kanalų, valdant atsargų lygius – tam būtinas kruopštus skaičiavimas. Pelnas slypi detalėse. Kuo sudėtingesnė aplinka, tuo daugiau paslaugų ir didesnę pridėtinę vertę mes, kaip platintojai, galime suteikti“, – sako Svensas Dinsdorfsas, „ELKO Group“ generalinis direktorius.
2021 m. vasarį „ELKO Group“ išleido 20 mln. eurų penkerių metų turtu neužtikrintų obligacijų su 6 procentų metine kupono palūkanų, mokamų kas pusmetį, norma. 2021 m. antrame ketvirtyje obligacijos buvo įtrauktos į „Nasdaq First North“.

Akcinė bendrovė „ELKO Grupa“ per savo patronuojamąją įmonę SRL „ELKOTech Romania“ įsigijo 100 % pridėtinę vertę kuriančio platintojo SRL „IT Smart Distribution“ akcijų, o „ELKO Group“ priklausanti s.r.o „WESTech CZ“ iš „Etnetera Group“ perėmė „Apple“ sprendimų „verslas-verslui“ teikėjo s.r.o. „Logicworks“ kontrolinį akcijų paketą (85 % akcijų).
Karas Ukrainoje

Nuo karo Ukrainoje pradžios „ELKO Group“ nustojo tiekti prekes į Rusijos rinką ir 2022 m. balandžio 25 d. pardavusi 100 % visų Rusijos juridinių asmenų akcijų pasitraukė iš Rusijos rinkos, kuri, kaip yra iki šiol, susijusi tiek su finansine, tiek reputacijos rizika.

Tuo tarpu kovo pabaigoje „ELKO“ Ukrainoje atnaujino pardavimų klientams veiklą ir planuoja naujų produktų tiekimą.
„Esame nusiteikę persiorientuoti. Dėmesys sutelktas į Vidurio ir Rytų Europos regiono ir Skandinavijos rinkų plėtrą bei verslo atkūrimą Ukrainoje. Dėl įmonei „ELKO“ būdingo lankstumo esame tikri, kad nė viena galimybė nebus praleista. Mes jau turime naujų produktų grupių, su kuriomis dirbsime, naujų rinkų, kurias plėsime, ir naujų paslaugų, kurias ketiname teikti, sąrašus“, – teigia Svenas Dinsdorfsas.
  1. Naujienos
  2. 2021-aisiais metais „ELKO Group“ pasiekė naujų finansinių aukštumų ir gavo 44 mln. USD grynojo pelno