Mūsų svetainė naudoja slapukus. Tęsdami suteikiate mums leidimą diegti slapukus, kaip nurodyta mūsų privatumo politikoje.
Sutinku

„ELKO Group“ išplatino 20 mln. eurų vertės obligacijų emisiją

ELKO-bond-issue
Didžiausia Latvijos įmonių grupė – IT produktų ir plataus vartojimo elektronikos didmenininkė „ELKO Grupa, AS“ išplatino obligacijų už 20 mln. eurų.
ELKO yra patyręs ir gerai žinomas obligacijų emitentas. Ilgalaikio finansavimo pritraukimas taikant fiksuotąją palūkanų normą leidžia ELKO toliau įvairinti savo finansavimo struktūrą. Tai didžiausia obligacijų emisija ELKO istorijoje. Vasario 12 d. buvo išleista 20 mln. eurų vertės obligacijų, kurių terminas – 5 metai, o atkarpos norma – 6 %. Obligacijos bus įtrauktos į „Nasdaq Riga First North“ alternatyvios vertybinių popierių rinkos sąrašą.

Obligacijas nupirko daugiau nei 80 investuotojų iš Baltijos valstybių, Vokietijos ir Maltos, įskaitant bankus, pensijų planus, investicinius fondus, draudimo bendroves ir privačius investuotojus. „Altum Capital“ fondas, kuriam tai buvo pirmoji investicija, taip pat dalyvavo sandoryje kaip investuotojas.

„ELKO Group“ generalinis direktorius Svens Dinsdorfs: „Obligacijų emisija – tai galimybė mūsų įmonei toliau augti ir užtikrinti konkurencingumą net pandemijos metu. Nors IT ir buitinės technikos paklausa sparčiai augo, visgi išlieka didelis neapibrėžtumas, susijęs su tiekimo grandinės sutrikimais ir didėjančiomis logistikos sąnaudomis. Siekiant valdyti didelį ir spartų sudėtingų rinkos sąlygų augimą, yra labai svarbus apyvartinio kapitalo pakankamumas.“

ELKO obligacijų emisiją bendrai valdė finansų ir investicijų bendrovė „Callidus Capital“ (finansų konsultantas) ir „Signet Bank“ (emisijos organizatorius).

„Signet Bank“ valdybos pirmininkas Roberts Idelsons: „Vienos iš Latvijos ekonomikos pavyzdinių iniciatyvų – ELKO – grįžimas į Baltijos kapitalo rinką yra reikšmingas įvykis pramonėje. Obligacijų paklausa viršijo pasiūlą 2,5 karto, o vietos investuotojai nupirko 96 % visos emisijos. Šios obligacijų emisijos rezultatai aiškiai patvirtina, kad finansavimo pritraukimas leidžiant obligacijų emisiją vietos kapitalo rinkoje yra veiksminga priemonė, kurią pasitelkdamos Latvijos įmonės gali pritraukti finansavimą savo plėtrai. Labai tikimės, kad ši emisija paskatins kitas vietos įmones obligacijų išleidimą laikyti alternatyviu finansavimo šaltiniu.“

„Callidus Capital“ partneris Roberts Stuģis: Emisija buvo organizuota per palyginti trumpą laiką, o ELKO obligacijų paklausa gerokai viršijo siūlomą sumą. Džiugu matyti tokią rinkos dalyvių, ypač privataus kapitalo bankų ir privačių investuotojų, aktyvumą. Siekiant skatinti ekonomikos vystymąsi ir augimą, pinigų sumos turėtų nuolat judėti ir būti investuojamos prasmingai!“

ALTUM valdybos pirmininkas Reinis Bērziņš: Džiaugiamės galėdami dalyvauti ELKO obligacijų emisijoje kaip vienas didžiausių investuotojų, taip remdami pramonės lyderio augimą tuo metu, kai dabartinė pandemija gerokai pakeitė sąlygas eksportuojančioms įmonėms. Būtent toks yra ALTUM kapitalo fondo tikslas – prasmingai remti dideles bendroves Latvijoje, kurios, pasinaudodamos COVID-19 krize kaip galimybe sustiprinti esamas pozicijas ir žengti į naujas rinkas, kartu įvairina finansavimo šaltinius. Mūsų investicija, kurią sudaro Latvijos valstybinių ir privačių pensijų fondų ištekliai, skatina kitų privataus sektoriaus investuotojų susidomėjimą obligacijų pirkimu. Kartu ši investicija atneš grąžą valstybei ir skatins Baltijos kapitalo rinkos plėtrą.“

Apie ELKO
ELKO grupė yra viena didžiausių IT ir plataus vartojimo elektronikos gaminių ir sprendimų platintojų regione, atstovaujanti 400 IT gamintojų. Įmonė tiekia platų produktų ir paslaugų asortimentą daugiau nei 10 000 mažmenininkų, vietinių kompiuterių gamintojų, sistemų integravimo bendrovių ir įvairių sektorių įmonių 11 Europos šalyse.
  1. Naujienos
  2. „ELKO Group“ išplatino 20 mln. eurų vertės obligacijų emisiją