Mūsų svetainė naudoja slapukus. Tęsdami suteikiate mums leidimą diegti slapukus, kaip nurodyta mūsų privatumo politikoje.
Sutinku

ELKO grupė 2019-uosius užbaigė su aukštais apyvartos ir pelningumo rodikliais

ELKO-headquaters
Produktų asortimento išplėtimas ir naujų rinkų išbandymas lėmė kol kas geriausius finansinius rezultatus.
 • Apyvarta: 1 883 mln. USD (1 682 mln. EUR) – 6,5 % didesnė nei praėjusiais metais;
 • Bendrojo pelno dydis: 5,3 % – 0,6 proc. didesnis nei praėjusiais metais;
 • Bendrasis pelnas: 99,7 mln. USD (89 mln. EUR) – 21 % didesnis nei praėjusiais metais;
 • Grynasis pelnas: 19,8 mln. USD (17,7 mln. EUR) – 111,5 % didesnis nei praėjusiais metais.
 • Komponentai – 487 mln. USD (435 mln. EUR), išaugo 4 %;
 • Asmeniniai kompiuteriai – 291 mln. USD (260 mln. EUR), išaugo 19 %;
 • Mobilieji telefonai – 533 mln. USD (476 mln. EUR), sumažėjo 14 %;
 • Buitinė ir biuro įranga – 153 mln. USD (136 mln. EUR), išaugo 28 %;
 • Programinė įranga – 51 mln. USD (45 mln. EUR), išaugo 15 %;
 • Sprendimai ir pridėtinės vertės paslaugos – 102 mln. USD (91 mln. EUR), išaugo 48 %;
 • Televizoriai – 127 mln. USD (113 mln. EUR), išaugo 27 %;
 • Smulki buitinė technika ir kt. – 14 mln. USD (12 mln. EUR), išaugo 654 %;
 • Įmontuojamoji įranga – 127 mln. USD (113 mln. EUR), išaugo 25 %.
„Artėjame prie dviejų milijardų ribos. Praėjusiais metais pasiekėme pačius geriausius apyvartos ir bendrojo pelno rodiklius. Nesustojome. Pažangus augimas yra neatsiejama įmonės dalis. Esame stipresni nei vakar ir sumanesni už savo konkurentus. Tobuliname save ir savo vidaus procesus, plečiame savo produktų asortimentą, išbandome naujas rinkas ir daug investuojame į technologijas. Visos šios veiklos užtikrina mūsų puikius rezultatus“, – ELKO grupės direktorius Svens Dinsdorfs.
Išaugus prekybai, žymiai padidėjo infrastruktūros restruktūrizavimo poreikis. Šiais metais ELKO perkėlė keturis sandėlius į naujas ir modernias patalpas Rygoje, Rusijoje, Rumunijoje ir Nyderlanduose, taip pagerindama teikiamas paslaugas ir optimizuodama sąnaudas.

Po dviejų sėkmingos veiklos Šiaurės šalių regione metų 2019 m. rugpjūtį ELKO grupė įsigijo likusias 15 % „Gandalf Distribution AB“ akcijų ir nuo tol jai priklauso 100 % šios įmonės akcijų.

ELKO grupės bendrovė „WESTech“, viena didžiausių IT produktų platintojų Slovakijoje, 2019 m. gruodį užbaigė ARAŠID įsigijimą. Įsigijusi šią įmonę, ji tapo vienintele internetinės parduotuvės ProGamingShop.sk ir internetinės parduotuvės bei mažmeninio tinklo MP3.sk savininke.
Atsižvelgiant į vietos valdžios rekomendacijas, daugelis ELKO biuro darbuotojų šiuo metu dirba nuotoliniu būdu ir toliau be pertraukos teikia visas paslaugas. Visuose sandėliuose užtikrintas bekontaktis prekių vežimas ir priėmimas.
Nepaisant sulėtėjusio ekonomikos augimo, pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį ELKO prekyba nesiliovė augusi. Tai galima paaiškinti tuo, kad sumažėjus pristatymams iš Kinijos sumažėjo pristatymai visoje rinkoje, o įmonės, optimaliai sukaupusios atsargų, galėjo nepertraukiamai tęsti savo veiklą. Kita priežastis buvo ta, kad daugelis įmonių aktyviai pirko nešiojamuosius kompiuterius ir kitus įrenginius siekdamos pasiruošti nuotoliniam darbuotojų darbui. Atsižvelgiant į veiklos duomenis, grupės apyvarta ir bendrojo pelno dydis pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį atitinkamai padidėjo 24 % ir 36 % palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu. Grupės ketvirčio apyvarta pasiekė biudžete nurodytą lygį. Dėl išaugusios paklausos ELKO pavyko sumažinti senas atsargas. Kinų įmonės pradėjo grįžti prie įprastos veiklos, o tai reiškė, kad laikini tiekimo sutrikimai buvo pašalinti.
„Mūsų filialai įsikūrę 11 šalių. Dabartinė padėtis ir taikomi apribojimai kiekvienoje jų skiriasi. Pirmojo šių metų ketvirčio rezultatai džiugina. Antrojo ketvirčio pradžioje biudžetai buvo tinkamai įgyvendinti daugelyje šalių. Pasitikime savo jėgomis ir tuo pačiu metu esame atsargūs. Buvusių krizių patirtis mus daug ko išmokė. Tačiau ėmėmės įvairių atsargumo ir kontrolės priemonių, jei vis dėlto apyvarta sumažėtų. Didžiausią prioritetą teikiame verslo tęstinumui. Šiuo metu savo darbotvarkėje daugiausia dėmesio skiriame tam, kaip turėtų atrodyti įmonė po krizės. Akivaizdu, kad bus taikomos visiškai naujos sąlygos ir naujos taisyklės. Protingiausia būtų, kad jų laikytumėmės, o ne joms priešintumėmės. Aktyviai dirbame toliau. Nestabdome investicijų į technologijų plėtrą, ypač el. prekybos platformų“, – Svens Dinsdorfs.
„ELKO Grupa“ yra viena stambiausių regiono IT produktų ir sprendimų pardavėjų, atstovaujanti 210 IT gamintojų bei teikianti platų produktų ir paslaugų pasirinkimą daugiau nei 10 000 pardavėjams, vietos kompiuterių gamintojams, sistemų integravimo bendrovėms ir įmonėms įvairiuose sektoriuose 31 šalyje visoje Europoje ir Centrinėje Azijoje. Grupės apyvarta 2019 m. siekė 1 883 mln. JAV dolerių.
 1. Naujienos
 2. ELKO grupė 2019-uosius užbaigė su aukštais apyvartos ir pelningumo rodikliais