Mūsų svetainė naudoja slapukus. Tęsdami suteikiate mums leidimą diegti slapukus, kaip nurodyta mūsų privatumo politikoje.
Sutinku
eCom
apie mus naujienos kontaktai

ELKO įmonių grupės apyvarta viršija 1,5 milijardo dolerių

zinai
Plėtimasis į naujas rinkas, produktų asortimento plėtra bei sėkminga veikla esamose rinkose suteikė galimybę ELKO įmonių grupei augti.
Pagrindiniai konsoliduoti 2018 metų finansiniai duomenys:
• Pajamos siekė 1,768 milijono JAV dolerių (1,497 milijono eurų) ir per metus padidėjo 11%.
• Bendrojo pelno marža buvo 4,7 % ir per metus sumažėjo 0,2 procentinio punkto.
• Bendrasis pelnas sudarė 83 milijonus JAV dolerių (70 milijonų eurų) bei per metus padidėjo 6%;
• Grynasis pelnas sudarė 9,4 milijono JAV dolerių (8 milijonus eurų) ir per metus sumažėjo 32%.
Nepaisant sudėtingos geopolitinės situacijos Nepriklausomų valstybių sandraugos regione ir didėjančios konkurencijos visose ELKO tikslinėse rinkose, mūsų pajamos padidėjo 11 procentų. Mes siekiame gauti 2 milijardų pelną 2019 metais. Tai gana ambicingas tikslas, bet matome, kad tam yra potencialas. Turime visas galimybes tai pasiekti. Pagrindiniai 2018 metų įvykiai buvo mūsų geografinė plėtra, efektyvių ir ekonomiškai naudingų platinimo kanalų priežiūra, nuolatinis siekis išplėtoti mūsų įmonės akcijų paketą ir susitelkti į pridėtinės vertės produktus, paslaugas ir sprendimus. Prognozuojame, kad augimo tempai nesumažės ir 2019 metais, teigė Svens Dinsdorfs, ELKO įmonių grupės generalinis direktorius
Svarbiausi įvykiai 2018 metais
Įsigijimai
2018 metais ELKO įvykdė keletą pirkimo sandorių, iš kurių pats svarbiausias buvo „Absolut“ prekybos įmonės įsigijimas Rusijoje. Tai leido ELKO naujai rinkai pasiūlyti buities prietaisus ir elektroniką. Slovakijoje įsikūręs „WESTech“, ELKO įmonių grupės filialas, įsigijo „Arašid ir „MP3.sk“ mažmenininkų akcijas, taip išplėsdamas savo įmonės akcijų paketą žaidimų, valdymo pultų, mobiliųjų telefonų ir telefonų aksesuarų srityse.
Augimas regionuose
Siekdama praplėsti savo verslo horizontus, ELKO įmonių grupė pradėjo dirbti Lenkijos rinkoje 2017 metais – buvo įdarbinta vietinė pardavimų komanda, tam kad galėtų platinti informacinių technologijų ir buitinės elektronikos prekes. Patikima pardavimų komanda, vykdanti sistemingą verslo veiklą, buvo suburta per metus. Greitas augimo tempas leido ELKO Lenkijos filialui pakliūti į didžiausių didmenininkų regione penkioliktuką.
Dėka šių įsigijimų, akcijų paketo augimo ir skirstymo kanalų plėtros, Baltijos šalyse ir Nepriklausomų valstybių sandraugos regione pastebimas žymus augimas. 2018 metai buvo įsimintini didėjančiomis investicijomis į regioninių santykių kūrimą, tiksliniu darbu su klientais bei kitais svarbiais organizaciniais procesais, skirtais pakeisti ir sutvirtinti rinkos pozicijas.
Dėmesys vidinei plėtrai
„Yra svarbu pažymėti mūsų susitelkimą į vidinių procesų gerinimą – praeitais metais atnaujinome keletą sistemų, investavome į efektyvią ir automatizuotą elektroninę prekybą, į „JD Edwards“ ir kitas operacines sistemas. ELKO išsiskiria žiniomis ir patirtimi, kurią įgijome per 26 veiklos metus. Tikime, kad mūsų kaip platintojo vaidmuo yra panaudoti šias žinias ir padaryti jas pasiekiamas mūsų klientams. Tai apima nuolatinę technologinę plėtrą, mokymąsi ir augimą panaudojant mūsų darbuotojų žinias bei sekant verslo tendencijas. Esame įsitikinę, kad visa tai padės pagerinti mūsų kasdienes veiklas ir klientų aptarnavimo kokybę”, teigia Svens Dinsdorfs.
Pripažinimas
2018 metais įmonės augimas buvo pastebėtas ir pripažintas tarptautiniu mastu. Įmonė buvo apdovanota įvairiais apdovanojimais arba buvo jiems nominuota. ELKO įmonių grupė pateko į prestižinį Vidurio ir Rytų Europos 500 didžiausių įmonių sąrašą – COFACE. ELKO jame užima 124-ąją aukščiausią vietą tarp sąraše esančių šešių Latvijos įmonių. Savo ruožtu, metinėje apdovanojimų ceremonijoje, kurią rengia Latvijos laikraštis Dienas Bizness, ELKO buvo apdovanota pirmaujančios holdingo bendrovės Latvijoje apdovanojimu. ELKO įmonių grupė taip pat gavo keletą partnerių apdovanojimų.
Apie ELKO įmonių grupę
ELKO įmonių grupė yra viena didžiausių informacinių technologijų ir buitinės elektronikos produktų bei sprendimų platintojų. Atstovaujame daugiau nei 400 informacinių technologijų produktų gamintojų. Įmonių grupė teikia gausų produktų ir paslaugų asortimentą daugiau nei 10 000 mažmenininkų, vietinių kompiuterių gamintojų, sistemų integratorių bei įmonių įvairiuose sektoriuose 31 šalyje Europoje ir Vidurio Azijoje. Įmonių grupės apyvarta 2018 metais siekė 1 768 milijono JAV dolerių (1 497 milijono eurų).
  1. naujienos
  2. ELKO įmonių grupės apyvarta viršija 1,5 milijardo dolerių