Mūsų svetainė naudoja slapukus. Tęsdami suteikiate mums leidimą diegti slapukus, kaip nurodyta mūsų privatumo politikoje.
Sutinku
eCom
apie mus naujienos kontaktai

IT sektoriaus atstovai: Technologijų nepakanka – žmogaus vaidmuo tampa vis svarbesnis

ELKO_MeetUP-136
Žmonės ir jų savybės atlieka lemiamą vaidmenį technologijų srityje, vykdant prekybą IT produktais ir sprendimais. Technologinis progresas sukuria naują aplinką, kurioje žmogiškosios savybės tampa vis svarbesnės, tad rasti tinkamą pusiausvyrą tarp technologijų ir žmogiškumo besiklostančioje situacijoje yra esminės svarbos dalykas. Tokia galutinė išvada buvo padaryta IT pramonės partnerystės ir technologijų konferencijoje “ELKO MeetUP”, kuri subūrė apie 600 stambiausių partnerių ir užsakovų, taip pat gamintojų atstovų iš viso pasaulio.
Be to, kad buvo aptariamos temos, susijusios su blokų grandinėmis (angl. „blockchains“), platinimo sektoriumi, technologijų sektoriaus plėtra, dirbtiniu intelektu ir skaitmeniniais sprendimais, svarbu pažymėti, kad visi konferencijos prelegentai pabrėžė žmogiškųjų santykių ir savybių svarbą. Dėmesio taip pat skirta temoms, susijusioms su emociniu intelektu, tikslų apibrėžimu ir siekimu, kritiniu mąstymu, taip pat su reikalavimais, kuriuos darbo aplinkai kelia Tūkstantmečio karta. Norint įgyti konkurencinio pranašumo, reikia išmokti naudotis technologijomis išskirtiniais būdais, tačiau būtina nepamiršti, kad technologinis progresas sukūrė naujovišką pasaulį, kuriame žmogus iš esmės liko toks pat. Šiuo metu iš žmonių tikimasi naujų įgūdžių – gebėjimo prisitaikyti prie gyvenimo greičio, išlavintų kritinio mąstymo ir emocinio intelekto savybių.
Tiek skaitmeninis aspektas, tiek žmogaus dalyvavimas yra vienodai svarbūs plėtojant ir stiprinant pramonines ekosistemas, ir būtina rasti pusiausvyrą tarp šių dviejų aspektų. ELKO generalinis direktorius Svenas Dinsdorfas (Sven Dinsdorf) per konferencijos atidarymą pabrėžė: „Technologijos skirtos tam, kad didintų našumą, tačiau jos turi būti naudojamos protingai. Yra tam tikrų dalykų, kurie negali būti automatizuoti, pavyzdžiui, tiesioginė bendrystė ir sąveika su klientu (afinitetas). Žmogiškasis faktorius yra lemiamas, kai reikia išsiskirti iš konkurentų“. Svarbūs duomenys, naujausios technologijos ir idėjos praranda vertę, jeigu juos naudojant nedalyvauja žmonės, gebantys dalintis žiniomis ir ieškoti naujų sprendimų.
Pirmiausia svarbu yra sukurti inovacijų kultūrą įmonėje, suteikiant galimybę darbuotojams mąstyti ir veikti versliai, – tai paskatins spartesnį verslo augimą. Kaip pažymėjo Latvijos intelektinės plėtros fondo vadovas Zuargus (Zuarguss), šiuo metu visuomenė yra orientuota į rezultato gavimą, tačiau kartais pats procesas, kuris ir suteikia didžiausią pasitenkinimą, yra užmirštamas. Visgi rezultatams reikšmingą įtaką daro tai, kad šiuolaikiniai žmonės yra persotinti informacijos, ir atliekant darbą, kurio dalis yra sudėtingos užduotys, labai lengva pasiduoti atidėliojimo pagundai, imantis mažiau svarbių užduočių. Anot konferencijoje pasisakiusio ELKO pardavimo vadovo Baltijos šalyse Andrejaus Gavrilovo (Andrejs Gavrilovs), kad tikslai būtų pasiekiami greičiau ir sėkmingiau, ypač svarbu susitelkti ties viena užduotimi, sudaryti užsibrėžtų tikslų sąrašą ir ieškoti vidinės motyvacijos jų siekti.
Didžiulis informacijos kiekis buvo įvardytas kaip vienas iš didžiausių dabarties iššūkių. „Accenture Latvia“ rinkodaros vadovo Edgaro Lapinio (Edgars Lapiņš) teigimu, „analitinio paralyžiaus“ (angl. „analysis paralysis“) sąvoka apibūdina situacijas, kai surenkama tiek daug duomenų, kad darbuotojas ar įmonė nebesugeba atsirinkti vertingų duomenų nuo šalutinių. Tokia situacija reikšmingai paveikia įmonės gebėjimą priimti apsvarstytus sprendimus. Kaip pažymėjo „PHD Global Business“ inovacijų vadovas Filas Raulis (Phil Rowley), nepaisant to, kad internete yra prieinami nesuskaičiuojami gigabaitai duomenų, iš jų faktiškai naudojama tik apie 0,5 proc.
Aptariant tendencijas platinimo sektoriuje, pažymėtina, kad šiais metais didžiausios pažangos tikimasi debesijos, saugumo, interneto ir duomenų centrų srityse, kaip konferencijos metu nurodė „Global Technology Distribution Council“ Europos regiono vadovas Peteris vanden Bergas (Peter Van Den Berg). Tačiau ši pažanga neįmanoma be žmonių įsitraukimo, nes, anot vanden Bergo, „pagrindinės investicijos yra nukreiptos į žmones – jų žinios yra reikšmingos ir būtinos platinimo sektoriuje“.

Švenčiant ELKO 25-ąjį jubiliejų, stambiausi regioniniai IT prekybos žaidėjai susitiko konferencijoje „ELKO MeetUP“. Konferencija subūrė apie 600 didžiausių partnerių ir užsakovų iš Baltijos regiono, Centrinės ir Rytų Europos, NVS ir Šiaurės šalių, taip pat gamintojų atstovų iš viso pasaulio. Konferencijos nuotraukų galeriją galima aplankyti šiuo adresu
Vendoru-logo
Renginį remia Acer, AMD, AOC, ASUS, Axis Communications, Blackview, Dell EMC, Eaton, Getac, HGST, Intel, Iris (Canon kompanija), Kingston, Lanner, Lenovo, LG, Microsoft, MSI, Palit, Patriot, PocketBook, Samsung, SanDisk, Sapphire, Seagate, Thermaltake, TomTom, TP-Link, TTesport, WD.
ELKO yra viena iš didžiausių IT produktų ir paslaugų platintojų Europos ir Centrinės Azijos regionuose. Veiklos pradžioje turėdama vos keturių žmonių komandą, įmonė daugelį metų didino veiklos apimtis ir našumą ir tapo lydere ne tik Latvijoje, bet ir visame regione, šiuo metu suteikdama darbo vietą daugiau nei 700 darbuotojų. Dabar ELKO atstovauja 210 gamintojų, iš kurių 80 prisijungė per pastaruosius dvejus metus.
  1. naujienos
  2. IT sektoriaus atstovai: Technologijų nepakanka – žmogaus vaidmuo tampa vis svarbesnis